WWW.GEOLOG.KATOWICE.PL

GEOLOG KATOWICE

USŁUGI GEOLOGICZNE KATOWICE - ŚLĄSK I OKOLICE

BADANIE GEOTECHNICZNE NA ŚLĄSKU POD BUDOWE OD 1000ZŁ

Badanie zagęszczenia gruntów Gliwice, Zabrze, Mysłowice


Usługa badania zagęszczenia gruntów.

Wykonując dokumentacje geotechniczną zawsze wykonujemy pomiar zagęszczenia gruntów. Wiąże się to ze sprawdzeniem poszczególnych warstw pod ziemią. Najlepiej to badanie wykonać przed kupnem działki, ponieważ warto wiedzieć czy dom nie powstanie na pustce geologicznej. Przez kilka lat naszych działań spotkaliśmy się nie raz z pustkami na których powstał dom, w którym później pękały fundamenty. Możemy dla ciekawych przesłać kilka zdjęć z tym związanym. Zdajemy sobie sprawę, że kupno działki i postawienie domu wiąże się z kosztami ponad kilkuset tysięcy, dlatego warto zbadać grunt na którym mają stać fundamenty.

Zachęcamy do sprawdzenia:
- poziom wód gruntowych (podczas opadów może dochodzić do zalania)
- stopień zagęszczenia gruntów
- warstwy gruntu (skład poszczególnych poziomów)
- stopień zanieczyszczenia metalami i innymi pierwiastkami chemicznymi.

Czym jest badanie zagęszczenia gruntów?

Jest to badanie, które pozwala na określić wszelkie prawidłowości składu gruntu. Grunt jak wiadomo powinien być w pełni zgodny z założeniami przez biuro projektowe, bo to wpływa na całościowe bezpieczeństwo i funkcjonalność danego przedsięwzięcia. W tym celu wykonujemy kilka odwiertów wiertnicą samochodową albo ręczną w zależności od wymagań danego terenu. Następnie badamy lekką sondą dynamiczną jego cechy.

   Badanie zagęszczenia gruntów Gliwice   Badanie zagęszczenia gruntów MysłowiceBadanie zagęszczenia gruntów Zabrze

Za pomocą kompleksowej opini geotechnicznej można być pewnym, że wszystko będzie zgodne z założeniami biura projektowego. Posiadając dokumentacje będą Państwo pewni swej inwestycji przed jej zakupem. Doradzamy również w podstawowym stopniu projektowania jakie fundamenty wybrać do danego stanu gruntu. Stopień zagęszczena posiada symbol ID i jest on podawany w operacie.

Przeprowadzone badania na teranach: Gliwice, Zabrze i Mysłowice dały nam precyzyjne informację w którym miejscu na jakie warunki zagęszczenia możemy liczyć. Posiadamy również mapy geologiczne tych miast. Geolog mgr inż. Andrzej Łyczba i jego grupa zaprasza przyszłych właścicieli nieruchomości i inwestorów do współpracy.