WWW.GEOLOG.KATOWICE.PL

GEOLOG KATOWICE

USŁUGI GEOLOGICZNE KATOWICE - ŚLĄSK I OKOLICE

BADANIE GEOTECHNICZNE NA ŚLĄSKU POD BUDOWE OD 900ZŁ

USŁUGI GEOLOGICZNE KATOWICE - ŚLĄSK I OKOLICE


DOKUMENTACJA GEOLOGICZNO-INŻYNIERSKA

Geotechnika, badanie geotechniczne Katowice i okolice

Fachowa dokumentacja geologiczno-inżynierska

Jako profesjonalna firma zajmująca się kompleksową dokumentacją geologiczno-inżynierską mamy świadomość powagi swoich usług, dlatego staramy się zrobić wszystko, by zapewnić Państwu fachową ocenę gruntu. Nie jest tajemnicą, że takowa dokumentacja niesie ze sobą wielką odpowiedzialność – dlatego dbamy o to, by nasze usługi były wysokiej jakości. Jeśli chcą Państwo dowiedzieć się więcej – zachęcamy do kontaktu, jednak tutaj w krótkim zarysie przedstawimy to, co mogą Państwo uzyskać poprzez wiedzę wynikającą z dostarczonej przez nas dokumentacji.

  • Stwierdzimy lub wykluczymy obecność ewentualnych zagrożeń geologicznych,
  • Dokonamy pełnej oceny ryzyka geologicznego,
  • Ocenimy ewentualny wpływ podejmowanej inwestycji na środowisko naturalne,
  • Zadbamy także o ocenę stanu technicznego obiektów sąsiednich, by wszystko mieć pod kontrolą.

Czytaj więcej

 

DOKUMENTACJA HYDROGEOLOGICZNA 

Dokumentacja hydrogeologiczna Katowice i okolice

Dokumentacja hydrogeologiczna – bądź poinformowany!

Mamy dla Państwa w ramach szeregu naszych kompletnych usług, również i te związane z inwestycjami odnoszącymi się do wykopów. Każdy świadomy inwestor na terenie Katowic i Śląska powinien być w pełni poinformowany jak ważnym dokumentem w odniesieniu do takich prac stanowi dokumentacja hydrogeologiczna. Jest ona wymagana prawnie, dlatego wyniki badań warunków hydrogeologicznych związanych z zamierzoną inwestycją, w niej przedstawione muszą być fachowe i kompletne – takowe właśnie oddamy w Państwa ręce. Jeśli więc ktoś z Państwa planuje którąkolwiek z poniższych inwestycji i szuka fachowców oferujących sprawną, szybką i kompetentną realizację badań pod dokumentację hydrogeologiczną – oto jesteśmy.

Dokumentacja hydrogeologiczna jest niezbędna w przypadku prac, takich jak:

  • wykonywanie odwodnień budowlanych otworami wiertniczymi,
  • wykonywanie odwodnień związanych z wydobywaniem kopalin ze złóż,
  • wtłaczaniem wód do górotworu,

Czytaj więcej

BADANIE ZAGĘSZCZENIA GRUNTÓW

Badanie zagęszczenia gruntów Katowice i okolice

Badanie zagęszczenia gruntów w Katowicach i na terenie Śląska – jesteśmy do Państwa usług!

Dokumentacja geotechniczna nigdy nie będzie pełna, jeśli na jej potrzeby nie zostanie przeprowadzone kompletne i profesjonalne badanie zagęszczenia gruntów. Nasz zespół inżynierów również pozostaje do Państwa usług, jeśli chodzi o tę kwestię. W tym miejscu postaramy się krótko przybliżyć to czym jest i do czego służy takie badanie oraz dlaczego warto wybrać nas do jego zrealizowania.

Czym jest badanie zagęszczenia gruntów?

Jest bardzo ważne, ponieważ pozwala na określenie wszelkich prawidłowości wbudowania gruntu. Grunt jak wiadomo powinien być w pełni zgodny z założeniami projektowymi, bo to wpływa na całościowe bezpieczeństwo i funkcjonalność danego przedsięwzięcia. Co obejmuje takie badanie? Co dokładnie jest sprawdzane w ramach jego przebiegu?Czytaj więcej